کشیش ما

برادر رضا دهقانی ناظر کلیسای بین المللی پنطیکاستی محبت رسولان

 

بیوگرافی برادر رضا دهقانی

 

کشیش رضا دهقانی در سال ۱۹۹۷ میلادی در کشور هلند به مسیح ایمان آورد، و یک سال بعد در مدرسه کتاب مقدس نام نویسی کرد .

 

 از همان ابتدا بصورت جدی برای بالا بردن دانش الهیاتی و در پی رشد روحانی خود و دیگران در تلاش بود ، به همین منظور در مدارس مسیحی و کلیسا شروع به فعالیت و تعلیم گرفتن از کلام خداوند کردند. در نهایت در سال ۲۰۰۴ میلادی به مقام کشیشی نائل گردیدند ، و در طول مدت ۸ سال در شهرهای  مختلف اروپا خداوند را خدمت نمودند.

 

در اویل سال ۲۰۰۵ از اروپا به شهرمونتریال کانادا مهاجرت کرده و بلافاصله در آنجا خدمت خود را در کلیسا ادامه دادند و در نهایت در سال ۲۰۰۶ کلیسای پنطیکاستی رسولان را پایه گذاری کردند.

 

این کلیسا به رهبری کشیش رضا دهقانی بر روی اینترنت جلسات خود را اغاز کرد و از طریق اینترنت در سر تا سر این کره خاکی به خصوص در ایران شروع به فعالیت کرده و تا به امروز خبر خوش انجیل را به گوش بسیاری از فارسی زبانان رسانیده و باعث نجات تعداد کثیری از ایشان شده اند.

 

گوشه هایی از فعالیتهای کشیش دهقانی:

 

شهرزوله، هلند : کلیسای انجیلی، مترجم و بشارت دهنده در کلیسا برای فارسی زبانان.

 

شهرهیرینفین، هلند : کلیسای پنطیکاستی فیلادلفیا، مترجم، بشارت دهنده، سرپرست گروه فارسی زبانان، شبان، و در همین کلیسا به مقام کشیشی نائل گردیدند.

 

شهرآشیم، نروژ : کلیسای پنطیکاستی فیلادلفیا، بشارت دهنده، میسیونر، دستیار کشیش، مسئول تربیتی روحانی جوانان، و همچنین فعالیت در گروه سرود.

 

شهرمونترال، کانادا : کلیسای تعمیدی، بخش فارسی، واعظ کلام.

 

شهرمونترال، کانادا : کلیسای پنطیکاستی، عضو شورای کشیشان و شبانی فارسی زبان در همین کلیسا.

 

کشورآمریکا : ناظر کلیساهایی پنطیکاستی خاورمیانه ای در آمریکا و کانادا.

 

 

 

فعالیتهای حقوق بشری

 

 از دیگر فعالیتهای برادر رضا دهقانی، ایشان به عنوان فعال حقوق بشر در زمینه آزادی مذاهب و کمک به پناه جویان فعال بود و در همین راستا برای آزادی خادمین و نوکیشان مسیحی و همچنین دیگر کسانی که به خاطره عقیده در زندانهای ایران و افغانستان در بند بودند فعالیت کرده و باعث آزادی بسیاری از این عزیزان شده اند، در راستای کمک به پناهجویان در ترکیه تا به حال پناهجویان بیشماری را مدد رسانده و به کشورهای دیگر با کمک سازمان ملل راهی کردند، کمک به پناهجویان در اروپا و دیگر کشورها هم در پرونده حقوق بشری ایشان بسیار است.

 

ما ایمانداران و خادمین کلیسای پنطیکاستی محبت رسولان به داشتن چنین رهبر و اسقفی، خداوندمان عیسی مسیح را شکر میکنیم.

آمین

دسته: